Hastaların yaşam kalitesini arttırmak için en iyisini yapıyoruz.

Zimed Medikal, paydaşlarının destek ve katılımları ile toplumsal sorumluluk bilinci ve etik değerlerini koruyarak, sağlıklı ve güvenli koşullarda üretim gerçekleştirmektedir. Steril, non-steril implante edilebilir tıbbi cihazlar ile ortopedik eksternal fiksasyon sistemleri ve bunların cerrahi el aletlerini üretmektedir. Bu ürünlerin tasarım, üretim ve dağıtım faaliyetlerini uluslararası kalite standartları içerisinde  gerçekleştirmeye kendini adamıştır.

Zimed Medikal, 93 /42/EEC sayılı Tıbbi Cihazlar Direktifi, EN ISO 9001:2015 ve EN ISO 13485:2016’ te belirtilen şartlara uygunluk sağlayacak bir entegre yönetim sistemi oluşturmuş ve uygulamaya koymuştur. Aynı zamanda bu sistemin sürekliliğini sağlamak ve etkinliğini geliştirmek için gerekli altyapıyı oluşturmuştur.

Şirketimiz, yurtiçinde  tüm bölgelerde faaliyet gösterirken ; küresel olarakta tüm sağlık profesyonellerine hizmet vermektedir.

TARİHÇE

Zimed Medikal; küresel bir bakış açısı ile ISO 9001 ve ISO 13485 belgelerini alarak 2008 yılının nisan ayında Gaziantep ilinde kurulmuştur. Hasta sağlığına olan katkılarını sadece travma grubu ile önceliklendiren Zimed Medikal, paydaşlarından gelen talepler üzerine 2010 yılında kalça,  2011 yılında diz implantları üreterek artroplasti grubunda da inovatif yaklaşımlar sergilemiş ve sağlığa olan odağını daha da arttırmıştır.

Üretmiş olduğu yüksek standartlı ürünlerin hastalara ulaşımını hızlandırmak ve güncel bilimsel verileri hekimlere aktarmak adına 2009 yılında Ankara ve 2019 yılında ise İstanbul organizasyonu tamamlayarak etkileşimsel işbirliği anlayışını sahaya yansıtmıştır.

2011 yılında İpekyolu Kalkınma Ajansı ile birlikte geliştirdiği ‘’Çok Eksenli Kayar Otomat ve Tel Erezyon’’projesi ve bu projenin kazanımları ile yüksek üretim teknolojisini elde ederek bu özelliğini her geçen gün güçlendirmektedir.

Zimed Medikal niteliksel büyümesinin yanı sıra 2017 yılının ilk çeyreğinde 10.000 metrekare kapalı alana sahip yeni fabrika binasına taşınarak fiziksel büyümesini de gerçekleştirmiştir.

Gerek niteliksel gerekse niceliksel büyümesini yeni ve gelişmiş çalışma yöntemleri ile desteklemeye devam eden Zimed Medikal sağlık profesyonellerine etkili ve kalıcı çözümler sunmaktadır.

Hareket etmek için yenilik ...